Wakacje w Krainie Lodu

W drugim tygo­dniu dzieci dowie­działy się, jaka jest tema­tyka bajki i kto w niej wystę­puje. Rozma­wia­li­śmy o ziem­skich kra­inach lodu – Antark­ty­dzie i Ark­tyce oraz zwie­rzę­tach zamiesz­ku­ją­cych te tereny. Pro­wa­dzi­li­śmy zaję­cia pla­styczne z wyko­rzy­sta­niem lodo­wych kostek oraz malo­wa­li­śmy bał­wanka Olafa przy użyciu pasty do zębów. Motyl­kowe przed­szko­laki poko­ny­wały „drogę do krainy lodu” pod­czas której roz­bu­dzały zmysł dotyku. Dzieci zapo­znały się z pio­senką „Mam tę moc” i two­rzyły do niej impro­wi­za­cje ruchowe z uży­ciem pom­po­nów. Dodat­kowo wyko­na­li­śmy słom­kowe śli­maczki z gala­retki.