Wyprawa edukacyjna do Zamku Lubelskiego (grupa III)

W trak­cie reli­za­cji tematu doty­czą­cego Lublina motyl­kowe star­szaki wybrały się na lekcję edu­ka­cyjną o legen­dach naszego miasta. Dzieci zwie­dziły z Panią prze­wod­nik kilka sal muzeum. Na początku zoba­czyły jak daw­niej żyli ludzie, jakich narzę­dzi uży­wali oraz na czym polega praca arche­ologa. Następ­nie dzieci zoba­czyły makiete dawnej osady oraz zdję­cia i obrazy z dawnym Lubli­nem. Poznały legende o powsta­niu nazwy miasta. Przed­szko­laki wysłu­chały także legendy o Czar­ciej Łapie i zoba­czyły odcisk dłoni na stole sędziow­skim Try­bu­nału. Dzieci były bardzo zain­te­re­so­wane i zado­wo­lone z wycieczki.