Włoski tydzień w Motylku

Koniec lipca upły­nął nam na pozna­wa­niu Włoch. Dzieci wyko­nały flagi tego kraju, dowie­działy się, jakie potrawy są tam spo­ży­wane. Przy użyciu włóczki i tale­rzy­ków stwo­rzyły pracę pla­styczną – spa­ghetti. Dodat­kowo kon­stru­owały przy użyciu kubecz­ków kolo­seum i inne budowle. Nasze przed­szko­laki zapo­znały się z róż­nymi rodza­jami maka­ro­nów i two­rzyły z nich kom­po­zy­cję. Na koniec tygo­dnia dzieci poznały sposób robie­nia pizzy, co było dla nich wielką przy­jem­no­ścią.