Tydzień o zbożach (grupa III)

Drugi tydzień wrze­śnia upły­nął nam na roz­mo­wach o rodza­jach zbóż, spo­so­bie powsta­wa­nia mąki oraz pro­duk­tach, które można z niej wyko­nać. Dzieci wyko­nały pracę pla­styczną „Wia­traki” przy użyciu mate­riału przy­rod­ni­czego. Na zaję­ciach kuli­nar­nych przy pomocy naszego eks­perta – Pani Gra­żynki wyko­nały byłeczki droż­dżowe. Odbyła się rów­nież degu­sta­cja róż­nego rodzaju pie­czywa. Dzieci chęt­nie pró­bo­wały bułek i chleb­ków i pozna­wały nowe smaki. Dodat­kowo czas w przed­szkolu upły­wał nam na wspól­nych zaba­wach logicz­nych, pla­stycz­nych i kon­struk­cyj­nych.