Wyprawa na pocztę (grupa IV)

Z okazji 100 lecia odzy­ska­nia nie­pod­le­gło­ści przez Polskę nasze przed­szkole brało udział w wymia­nie pocz­tów­ko­wej z innymi pla­ców­kami z całego kraju. Dzieci ozda­biały przy­nie­sione przez siebie pocz­tówki, a następ­nie całą grupą wybra­li­śmy się na pocztę w celu zaku­pie­nia bra­ku­ją­cych znacz­ków i wysła­nia pocz­tó­wek. Dzięki wypra­wie dzieci miały moż­li­wość zapo­zna­nia się ze spo­so­bem pracy na pocz­cie oraz z tra­dy­cyj­nym wysy­ła­niem listów i kartek.